Sıradan aktivitelerden sıkıldınız mı? Size daha fazla heyecan verecek deneyimler mi arıyorsunuz? O zaman sizi Çıralıda, sarp kayaların masmavi deniz ile buluştuğu doğa harikası bir destinasyonda kaya tırmanışı yapmaya davet ediyoruz.

Tarihi Likya Yolu üzerinde olan Çıralı; muhteşem doğası , büyüleyici sahili ve en önemlisi birbirinden güzel tırmanış sektörleri ile seyahat edenlerin uğrak yeridir. Muhteşem kireç taşı ve farklı tarzlardaki kaya yapısı Olympos ve Çıralıyı tırmanıcılar için daha da çekici kılmaktadır. Sektörlerinde kolay ve zor rotaları beraber barındıran, pozitif eğimli rotalardan dev negatiflere ,teknik gerektiren yüzey rotalarından kolonetlere uzanan bir tırmanış serüvenidir Olympos.

Çıralı’ya 10′ a yakın farklı tırmanış sektöründe 250 den fazla rotası bulunmaktadır. Yaz aylarında gölge sektörlerde kışın ise hemen hemen bütün bölgede tırmanma imkanı vardır. Aralarında bölgeyi en çekici kılan sektörü Cennet sektörüdür. Olağanüstü rotaları, teknik tırmanış stili ve deniz manzarasıyla ayrıcalıklı bir sektördür. Eğer Olympos’ a tırmanış için geliyorsanız bu sektörü mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Çıralı ve Olympos’ da farklı sektörlerde yapabileceğiniz tırlamışlar.